Druhy moto oblečení

Základní rozdělení  motorkářského oblečení je kožené moto oblečení, textilní motorkářské oblečení a moto oblečení do deště. Většina tohoto oblečení je alespoň z části nepromokavé a je vybaveno funkční uzavíratelnou ventilací, vnitřními vyjímatelnými protektory a vnitřní tepelnou vyjímatelnou podšívkou. Můžete vybírat z mnoha variant - moto kalhotymoto bundymoto kombinezy nebo moto kalhoty, kompatibilní s moto bundami, které lze k sobě sepnout zipem a vzniká kombinéza. Kdo by měl zájem si na léto dopřát pouze vestu i takového klienta náš e-shop uspokojí. Nabízíme totiž motocyklovou vestu z vysoce kvalitní hovězí kůže. Bližší informace o tomto produktu naleznete v našem e-shopu.

Pro náročné motorkáře jsou k dispozici kožené moto bundy a moto kalhoty z omezené kolekce, které disponuje maximálními požadavky a originálním stylem. Do dešťového počasí nabízíme jednodílné a dvoudílné nepromokavé kombinézy, které jsou vyrobeny z reflexních pvc tkanin, mají vnitřní podšívku proti vlhkosti a nepromokavé kapsy. Dále lze dokoupit nepromokavé rukavice a nepromokavé návleky na boty. Velmi praktická je ventilace moto oblečení. Některé druhy ho nemají vůbec, některé pouze částečně a některé motorkářské oblečení má kompletní uzavíratelnou ventilaci. Vyšší řada moto oblečení má ventilaci nazvanou “jet stream“, což je ventilace, která umí maximálně odvádět horký vzduch. Pro ženy, které jezdí na motorce je tu dámská textilní moto bunda nebo kožená moto bunda, která svým stylem podtrhne ženskou postavu.

Rozdíl mezi koženým a textilním oblečením

Při pořizování oblečení na motorku má zákazník dvě možnosti. Může si pořídit buď kožené nebo textilní moto oblečení. Kožené moto bundy a moto kalhoty mají jednu nevýhodu a to takovou, že i při důkladné impregnaci po nějaké době promoknou. Impregnace poskytne pouze prodloužení doby, než kůže promokne. Proto je k dostání moto oblečení do deště, což jsou jednodílné či dvoudílné kombinézy, vyrobené z pvc tkanin a vnitřní podšívky, proti vlhkosti pro zajištění 100% nepromokavosti. Naopak výhodou tohoto oblečení je poddajnost hovězí kůže, ze které se moto oblečení vyrábí a neodmyslitelně i větší bezpečnost a perfektní design. Je pouze nutné se o toto oblečení více starat, tzn. kůži pravidelně čistit a potírat balzámy, určenými přímo na toto oblečení.

Kdo tráví na motorce více času, jistě je větší pravděpodobnost, že ho zastihne nepříznivé počastí. Pro vás bude proto vhodnější textilní moto oblečení, které se vyrábí mnoha ověřenými technologiemi. Všechny tytomoto bundy a moto kalhoty bývají vybaveny nepromokavou membránou. I na tento povrch se občas nanáší impregnace, která působí nejen proti vodě, ale prodlouží i dobu zašpinění. Na výběr je z více druhů textilního moto oblečení – jak pro chladnější období, tak i pro horké letní dny. Pro velká vedra je tu moto bunda, ale imoto kalhoty, které membránu nemají a proto jsou velmi prodyšné. Zároveň nejsou ochuzeny o tak užitečné protektory, které jsou většinou vyztuženy kevlarem.

Textilní moto oblečení se velmi často doplňuje thermo-prádlem, které účinně saje pot a drží stálou teplotu těla. Toto funkční prádlo se potom dokáže perfektně doplňovat s membránou, která je obsažena v moto oblečení.

 

Provádíme výměnu čelních, bočních a zadních autoskel: autosklo Kroměříž autoskla od originálních výrobců.