Využití interkomu

Do motorkářského vybavení kromě kvalitního oblečení a bot řadíme i interkomy. Kvalitní interkom jistě ocení každý motocyklista, který rád jezdí sám, v páru či ve skupině. Interkom totiž slouží ke komunikaci s ostatními motocykly nebo se spolujezdcem, a to na velkou vzdálenost.

Interkom je možné ho použít ve městě, na silnici za městem i na dálnici. Může být drátový i bezdrátový. Rozdíl mezi jednotlivými modely interkomů spočívá zejména v použitých technologiích, vybavení, přídavných funkcích, dosahu a samozřejmě také v ceně. Drátové interkomy sice neposkytují motocyklistům takový komfort jako ty špičkové bezdrátové, ale zato mají výrazně nižší pořizovací cenu.

Jaké funkce má interkom?

Interkom můžete běžně zakoupit v univerzálním provedení. To znamená, že se hodí ke všem modelům helem. Můžete ho použít v kombinaci s integrální, výklopnou, otevřenou i krosovou helmou. Mezi dnes běžně dostupné interkomy patří modely interkom R4 easy talkie a interkom G6BT bluetooth, který nahradil dřívější modelinterkom 6rmi bluetooth. Oba tyto interkomy disponují špičkovými technologiemi bluetooth a hi-fi. Neméně žádaný je také interkom 2 přilby, který dokáže propojit dva motocykly či spolujezdce.

Součástí moderního bezdrátového interkomu je i dálkový ovladač. Samotný interkom má dosah až 1000 m, takže bude fungovat i v případě, že se vzdálíte od skupiny. Navíc je možné ho využít nejen na komunikaci se spolujezdci. Poslouží i na přehrávání hudby a lze ho spojit i s mobilním telefonem nebo navigací. Využijete ho tedy i při samostatné jízdě.

Interkom 6RMI Bluetooth, sada pro 2 přilby

Nejžádanějším modelem několika posledních let se stal interkom 6rmi bluetooth, který byl ale nově nahrazen interkomem G6BT bluetooth. Bluetooth interkom je kvalitně zpracovaný, vyrobený z odolných materiálů. Vyniká dosahem stovek metrů. Chcete-li komunikovat se svým spolujezdcem nebo dalšími motocyklisty, můžete zakoupit interkom 2 přilby za akční cenu v internetovém obchodě Motosports.cz. 

Velké výhody bluetooth interkomu - modelu interkom 6rmi bluetooth, G6BT bluetooth a R4 easy talkie - jsou například: možnost spárování až se šesti zařízeními, zvýšená odolnost produktu proti větru i dešti, redukce šumu nebo nespočet integrovaných funkcí, které zpříjemní vaši cestu, a bohaté možnosti nastavení. Moderní interkom spolehlivě funguje až do rychlosti jízdy 120 km/hod a poskytne vám až 9 hodin hovoru.

Využití bezdrátových interkomů

Přemýšlíte o pořízení interkomu? Pak vězte, že ho využijete nejen při svých vyjížďkách na motorce nebo na čtyřkolce, ale také na lyžích, na kole nebo při paraglidingu. Tento univerzální přístroj, který umožňuje pohodlné spojení mezi dvěma až šesti lidmi, zvýší vaše pohodlí i bezpečnost. Navíc když nebudete chtít komunikovat, můžete si poslechnout svou oblíbenou hudbu nebo přijímat telefonní hovory.

Interkom na lyže, běžky a snowboard

Moderní bezdrátový interkom na lyže si jistě získá všechny příznivce sjezdového lyžování, snowboardingu, sáňkování, bobování nebo běžkování. Skupinových zimních sportů, při kterých je zapotřebí komunikovat, existuje celá řada. Interkom na lyže můžete využít například při výuce nebo při sportování s malými dětmi. Zajistíte si tak účinnou prevenci před nepříjemným úrazem. Jelikož má interkom v sobě integrovanou GPS navigaci, pracovníci záchranné služby snadno určí přesnou polohu zraněného a budou moci v případě potřeby zasáhnout opravdu včas.

Interkomy na motorky a čtyřkolky

Využití interkomu právě na motorku nebo na čtyřkolku, patří mezi ty nejběžnější. Díky libovolnému a snadnému nastavení hlasitosti uslyšíte své spolujezdce i přes hlasitý řev motoru. Protože má interkom dosah až jeden kilometr, budete s nimi moci pohodlně komunikovat a upozorňovat je na případné překážky či komplikace na silnici.

Využití interkomu v cyklistice

V posledních letech je velmi oblíbené i využití interkomu při jízdě na kole. Bezdrátový interkom na kolo skvěle padne do každé přilby a plně nabitý vydrží spolehlivě sloužit i celý den. Můžete ho využít při jízdě na silnici i v terénu, na dlouhých i kratších výletech. Opět usnadní komunikaci a zvýší vaši bezpečnost.

Spolehlivé bezdrátové interkomy zakoupíte v internetovém obchodě www.interkomdohelmy.cz, kde jsou nabízeny v univerzálním i ve speciálním provedení.